Usługi pogrzebowe Ząbkowice Śląskie
57-200 Ząbkowice Śląskie
Rynek 25
Pogotowie pogrzebowe 24/7
Close
Rynek 25 57-200 Ząbkowice Śląskie
602 185 982 kontakt@pogrzebyzabkowice.pl
Kremacja ciała osoby zmarłej

Zakład pogrzebowy Wróbel i Syn świadczy usługi w zakresie kremacji zwłok z poszanowaniem wszelkich procedur prawnych oraz etycznych, przy użyciu najlepszego technicznie pieca kremacyjnego. Proces kremacji zwłok to jedna z usług pogrzebowych, w czasie której bardzo sumiennie należy przestrzegać procedur dotyczących tego rodzaju pochówku. Po wykonanej usłudze kremacji ciała zmarłego, otrzymują Państwo certyfikat kremacji, który jest niezbędnym dokumentem do załatwienia wszelkich formalności cmentarnych.

Przebieg procedury kremacji zwłok

Kremacja zwłok pod kątem proceduralny przypomina tradycyjny pogrzeb. Proces rozpoczyna się od odbioru i przewozu zwłok ze wskazanego miejsca do Zakładu Pogrzebowego Ząbkowice Śląskie, a następnie do krematorium. Przygotowanie ciała do kremacji odbywa się podobnie, jak przy tradycyjnym pogrzebie. Wykonywane są podstawowe zabiegi pielęgnacyjne, kosmetyczne oraz ubieranie osoby zmarłej. Przygotowane ciało zostaje przewiezione do krematorium, gdzie umieszcza się je w specjalnej trumnie kremacyjnej. Spopielenie zwłok trwa od dwóch do trzech godzin. Po zakończeniu procesu prochy przesypywane są do urny.

Ceremonia pogrzebowa

Pochówek z kremacją często przebiega w dwóch etapach. Pierwszy obejmuje pożegnanie zmarłego przez rodzinę i bliskich, a następnie kremację ciała, podczas której najbliżsi mogą przebywać w specjalnej sali ceremonialnej. Drugi etap obejmuje właściwy pogrzeb. Wybrana przez Państwa urna z prochami zostaje wstawiona do grobu lub umieszczona w kolumbarium. Dom Pogrzebowy Ząbkowice Śląskie zapewnia kompleksową usługę związaną z kremacją ciała, począwszy od odbioru zmarłego, aż po załatwienie wszelkich formalności, kremację i sam pochówek.